Një person në Mitrovicë tenton të vetëvritet duke u hedhur nga kati i tretë

Një person në Mitrovicë ka tentuar të vetëvritet.


Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:08, ku sipas policisë, një person ka tentuar të hidhet nga kati i tretë i një objekti banesor.

Sipas anëtarëve të familjes, personi është duke u trajtuar dhe ka probleme psikike.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet policore, zjarrfikësit si dhe një ekip mjekësor ndërsa personi është dërguar për trajtim në QKUK.