Policia blindon aeroportin, gratë e fëmijët nga Siria kanë arritur

Njësitet Speciale të Policisë së Kosovës kanë blinduar Aeroportin e Prishtinës në këto momente.


Arsye për këtë, siç raportoi ekskluzivisht Reporteri.net, është arritja e dhjetëra grave e fëmijëve kosovarë nga Siria.

Gazeta mëson se aeroplani në të cilin ndodheshin gratë e fëmijët ka zbritur para 40 minutash me një linjë të rregullt nga Stambollit.

Sidoqoftë, Reporteri.net do t’ju njoftojë për çdo zhvillim nga Aeroporti i Prishtinës.

Ndryshe, gratë dhe fëmijët që tani pritet të dalin nga aeroporti janë familjarë të kosovarëve të vrarë që po luftonin krah ISIS-it. /Reporteri.net/.

Ekskluzive: Kthehen në Kosovë disa gra dhe fëmijë të xhihadistëve të vrarë në Siri