×
 • Lajme
 • Rajon

  Arrestohen tre shqiptarë në Itali, fshehën 83 kg kokainë mes bananeve

  Reporteri
  28 Mars 2023 | 11:24

  Tre shqiptarë janë arrestuan nga policia italiane pasi gjatë një aksioni droge i’u gjeten 83 kilogramë kokainë të fshehur më një kontenier me banane.

  Droga e sekuestruar në portin e Vado Ligure në Savona të Italisë, kishte fillin e saj të nisjes nga Ekuadori, raporton media italiane SavonaNews.

  Kontejneri, pasi zbriti nga anija, iu nënshtrua një kontrolli të plotë, i cili çoi në zbulimin e ngarkesës së drogës.

  Hetimet e mëvonshme të kryera nga ushtarët e njësisë së Policisë Ekonomiko-Financiare dhe të Grupit Savona, bënë të mundur identifikimin e tre personavee shqiptare, të cilët u futën fshehurazi në zonën portuale të Vado Ligure.

  Të tre shqiptarët, 33, 28 dhe 23 vjeç, banorë të qytetit Pisa të Italisë, u arrestuan nën akuzën e trafikimit të drogës dhe më pas u transferuan në burgun e Genova Marassi.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!