×
 • Lajme
 • Rajon / LAJMI I FUNDIT

  Arrestohet gazetari shqiptar nga Maqedonia, themeluesi i “Portali X”

  Reporteri
  07 Prill 2024 | 20:35

  Gazetari dhe themeluesi i PortaliX, Furkan Saliu, është arrestuar sot nga njësia speciale e policisë në Maqedoni.

  Ngjarja ka ndodhur në fshatin Konjare, pas ndeshjes së futbollit Konjare – FK Kumanovo në Ligën e Tretë të vendit.

  Më shumë detaje nga ngjarja do të publikohen në vazhdim.

  PortaliX konsideron se veprimi i sotëm i njësisë speciale ndaj gazetarit Saliu është tërësisht i dirigjuar dhe tentim qyqar për të ushtruar presion ndaj gazetarisë së lirë të cilën e praktikon PortaliX.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!