×
 • Lajme
 • Rajon

  Arrestohet ish-kryeprokurori special i Malit të Zi

  Reporteri
  14 Prill 2024 | 15:10

  Ish-kryeprokurori special i Malit te Zi, Milivoje Katniq është arrestuar nga policia fqinje.

  Katniq dhe ish-zyrtari i lartë i policisë, Zoran Lazoviq janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë Speciale të Shtetit (SDT).

  Siç raporton TopChannel, Lazoviq dhe Katniq u arrestuan nga oficerët e SPO-së me urdhër të SDT-së, e cila i dyshon për krijimin e një organizate kriminale dhe shpërdorim të pozitës zyrtare.

  Milivoje Kantiq u zgjodh kryeprokuror special për herë të parë në mesin e vitit 2015 dhe u rizgjodh në vitin 2020. Ai është akuzuar për zhdukje dhe fabrikim të provave në rastin e njohur si “grusht shteti”. Ai gjithashtu u akuzua për krime gjatë rrethimit të Dubrovnikut, të cilat ai i mohoi.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!