×
 • Lajme
 • Rajon / Shkup

  Begaj takohet me Xhaferin: Shqiptarët janë një faktor vendimtar në formimin e shtetit në Maqedoninë e Veriut

  Reporteri
  13 Qershor 2024 | 16:41

  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka takuar sot në Shkup kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

  Në një postim në Facebook, Begaj thotë se e ka përgëzuar Xhaferin për udhëheqjen e zgjedhjeve.

  “Vizioni, profesionalizmi dhe përkushtimi i tij tregojnë sërish se shqiptarët janë një faktor vendimtar në formimin e shtetit në Maqedoninë e Veriut”, ka shkruar mes tjerash Begaj.

  Postimi i plotë:

  Me Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi.

  E përgëzova për udhëheqjen e zgjedhjeve në parametrat më demokratikë, duke nxjerrë në kohë rezultatet dhe pa kontestime.

  Vizioni, profesionalizmi dhe përkushtimi i tij tregojnë sërish se shqiptarët janë një faktor vendimtar në formimin e shtetit në Maqedoninë e Veriut.

  Çdo tullë që vendosim në murin e arritjeve tona është hapi drejt një të ardhme të ndritur dhe do të jetë gjithmonë e mirëpritur.

  /Reporteri.net/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!