×
 • Lajme
 • Rajon

  Chollet telefonon Vuçiqin: E inkurajova që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

  Reporteri
  03 Qershor 2023 | 22:04

  Këshilltari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka biseduar dje me presidentin e Serbisë të cilin thotë se e ka “inkurajuar” që t’i nxisë serbët e Kosovës për qetësi.

  Në një postim në Twitter, Chollet tha se nga Vuçiqi ka kërkuar po ashtu që të ndërmarrë hapa për të ndihmuar qetësimin e krizës në veri të Kosovës

  “Inkurajova presidentin Vuçiq dje për të kërkuar qetësi mes serbëve të Kosovës, për të ndërmarrë hapa për të ndihmuar në zbutjen e krizës në veri të Kosovës dhe për t’u kthyer në rrugën e normalizimit dhe angazhimit konstruktiv në Dialogun e lehtësuar nga BE-ja”, ka shkruar Chollet.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!