×
 • Lajme
 • Rajon / Foto

  Pas temperaturave përvëluese, shtrëngata e breshër masiv në Bosnjë e Hercegovinë dhe Serbi

  Reporteri
  22 Qershor 2024 | 20:51

  Një stuhi e fortë ka goditur pasdite pjesë të Serbisë. Breshër ra në disa qytete në madhësinë e një topi tenisi.

  Pas disa ditësh valë të të nxehtit, dhe temperatura deri në 40 gradë Celsius, stuhia erdhi fillimisht në Serbinë Perëndimore e pritet të vazhdojë edhe një pjesët tjera.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Regionalna informativna novinska agencija (RINA) (@_rina.rs)

  Breshër pati edhe në disa pjesë të Bosnjë e Hercegovinës.

  Pamjet nga atje tregojnë për breshër masiv. Në disa vende breshri shkaktoi edhe dëme duke dëmtuar veturat.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!