×
 • Lajme
 • Rajon

  Takim me Scholzin e Macronin në Pragë, Vuçiq: Përfaqësova me seriozitet nevojat e vendit

  Reporteri
  06 Tetor 2022 | 21:30

  Presidenti serb, Aleksander Vuçiq, ka folur rreth takimit që zhvilloi me presidentin e Francës, Emanuel Macron, dhe kancelarin gjerman, Olaf Scholz, në Pragë, në kuadër të samitit inagurues të Komunitetit Politik Evropian, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

  Vuçiq ka njoftuar se temë e këtij takimi ishte edhe Kosova dhe rruga evropiane e Serbisë.

  Ai ka thënë se ka përfaqësuar dinjitetshëm vendin dhe interesat e vendit.

  “Unë besoj se kam përfaqësuar me përgjegjësi dhe seriozitet vendin tonë dhe interesat e tij”, shkroi Vuçiq në profilin e tij në Instagram. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!