×
 • Lajme
 • Rajon

  “Terr në Serbi”, dy televizionet e njohura ndërprejnë transmetimin e të gjitha programeve

  Reporteri
  06 Dhjetor 2022 | 8:59

  Prej mesnatës së 6 dhjetorit, televizionet Nova S dhe N1 kanë ndërprerë transmetimin e programit të tyre.

  Ato në vend të programit të rregullt  kanë shkruar “Errësirë ​​në Serbi, pa media të lira”.

  Pas mesnate, këto dy televizione që veprojnë në kuadër të United Media publikuan të njëjtin mbishkrim në rrjetet e tyre sociale, por pa shpjeguar se për çfarë konkretisht bëhej fjalë.

  Shumica e mediave në Serbi cilësohen si të kontrolluara nga pushteti dhe mjedisi për të vepruar për mediat e tjera konsiderohet i rrezikshëm. /Reporteri.net

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!