×
 • Lajme
 • Rajon

  Vuçiq i pakënaqur me reagimet e SHBA dhe QUINT: I dënuat aksionet pasi shqiptarët kryen punë

  Reporteri
  26 Maj 2023 | 23:17

  Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, gjatë mitingut të mbajtur sot në Serbi ka komentuar edhe reagimin e shteteve të QUINT-it për ngjarjet e sotme në veri të Republikës së Kosovës.

  Kreu i shtetit serb ka akuzuar shtetet e QUINT-it se kanë reaguar dhe dënuar veprimet e Kosovës vetëm pasi Kosova ka përfunduar punë dhe pasi e kishin finalizuar atë që kishin pasur për qëllim.

  Ai tutje ka thënë se s’do të rrijë duarkryq kur “sulmohen serbët në Kosovë”

  “Unë do ta ruaj paqen cdo second, por s’do të rri duarkqryq kur të sulmohen serbët në Kosovë. Nëse doni ta dëboni Serbinë, nuk do t’i dëboni ata”, ka thënë ai. /Express/

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!