×
 • Lajme
 • Rajon

  Vuçiq tha se mbahet pas tubimit, shtyhet për nesër mbledhja e Këshillit të Sigurisë në Beograd

  Reporteri
  26 Maj 2023 | 23:09

  Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, gjatë mitingut kishte njoftuar se pas organizimit do ta mbledhë Këshilin e Sigurisë për të diskutuar rreth gjendjes në Veriun e Kosovës.

  Por mbledhja është shtyrë për të shtunën në ora 09:00.

  Kështu kanë njoftuar mediat e Beogradit.

  Të premten, në Serbi është mbajtur një tubim i thirrur nga pushteti serb – në përkrahje të Aleksandër Vuçiqit.

  Në atë tubim mori pjesë edhe Mirolad Dodik, lideri i serbëve të Bosnje dhe Hercegovinës – i sanksionuari nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. /Express

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!