Rrënojat e hotelit në Mitrovicë e zunë një 27 vjeçar, mësohet identiteti i tij

Një pjesë e ndërtesës së ish-hotel Adriatikut në Mitrovicë është shembur para pak minutash, nga çka dyshohet se një person e ka pësuar.


Reporteri.net ka mësuar nga burime brenda Policisë se një person është nën gërmadha dhe, sipas gjendjes, dyshohet se ka vdekur.

Policia e Kosovës nuk ka dhënë akoma zyrtarisht detaje për rastin, mirëpo Reporteri.net mëson se dyshohet që një i ri që po punonte ka pasur fatin të ngelte nën rrënoja.

Burimet tregojnë se personi i ngecur është një 27 vjeçar me iniciale V. I.

Ndryshe, ekipe të emergjencave, zjarrfikësit si dhe eskavatorët janë duke shembur objekte pranë vendit ku dyshohet se gjendet trupi i zënë nga rrënojat./Reporteri.net

E rëndë: 1 person është nën gërmadha në Mitrovicë, dyshohet se ka vdekur