Vetëvendosjes në Gjilan i largohet asamblisti më i votuar

Lëvizjes Vetëvendosje, dega në Gjilan i është larguar sot asamblisti, Xhelal Hajrullahu. Asamblisti më i votuar i Vetëvendosjes, ka njoftuar para pak minutash largimin nga Vetëvendosja.


Sipas Hajrullahut, VV ka një sëmundje të cilën nuk po arrin ta kalojë. Xheladini ka numëruar shumë arsye shtesë që e kanë shtyrë të marrë këtë vendim që sipas tij është vendimi më i vështirë i jetës.

Postimi i plotë i Hajrullahut:

Të nderuar anëtarë dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje! – Qendra në GjilanSot, pas 6 viteve angazhim dhe aktivitet…

Gepostet von Xhelal Hajrullahu am Donnerstag, 11. April 2019