×
 • Lajme
 • Lajme

  Zëvendësministri Sallahu pretendon se përgjimet janë të porositura nga opozita

  Reporteri
  11 Korrik 2023 | 18:57

  Zëvendësministri Blerim Sallahu, në ditën kur u publikua pjesa e dytë e bisedës ndërmjet Mimoza Kusari – Lilës e Sllavko Simiqit, Sallahu u mor sërish me opozitën.

  Sallahu pretendon se përgjimet janë të porositura nga opozita.

  Ai ka shkuar edhe më larg ku ka thënë se Lista Serbe është themeluar nga ish-kreu i PDK-së.

  Postimi i plotë:

  Simiq paska theksuar se “PDK më ka shkaktuar më së shumti dëme në jetë”.

  Si është e mundur të thuhet diçka e tillë kur përfaqësuesit e Listës Srpska bashkë me PDK-në dhe partitë opozitare kanë realizuar secilin dëshirë dhe qëllim për interesa tërësisht personale në dëm të shtetit të Kosovës.

  Kjo tregon saktë se keto audioincizime janë të porositura nga eksponent medial dhe opozitarë për ta shpërlarë sadopak PDK-në nga bashkëpunimi i ngushtë me Listên Srpska.

  Pra, PDK, mundohet të pastrohet përmes Listës Srpska.

  Megjithatë qytetarët e Kosovës ju njohin dhe nuk ua harrojnë dëmet e mëdha që ia keni bërë vendit në koordinim dhe bashkëveprim të ngushtë me Listën Srpska të themeluar nga ish lideri i PDK-së.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!