Historike: Shënohet goli më i shpejt në histori të Premierligës

Shane Long ka shënuar golin më të shpejt në histori të Premierligës me vetëm 7.69 sekonda.


Watford dhe suthampton janë duke zhvilluar ndeshjen e xhiros së 35-të të Premierligës, me të dy skuadrat që janë jashtë rrezikut nga rënia në një divizion më të ultë, shkruan Reporteri.net

Shane Long shfrytëzoi për mrekulli gabimin e mbrojtësit të Watfordit dhe realizoi në portën e Foster.

Ky është goli që shënoi Long:

Kujtojmë që këto janë golat më të shpejt në histori të Premierligës:

Shane Long (7.69 seconds)
Ledley King (9.82 seconds)
Alan Shearer (10.52 seconds)
Christian Eriksen (10.54 seconds)

/Reporteri.net/