Interi vendos çmimin e shitjes së Icardit, gjigantët europianë hidhen në sulm!

Paris Saint-Germain raportohet se është gati të nënshkruajë me sulmuesin e Interit, Mauro Icardi.


Sipas “Gazzetta dello Sport”, argjentinasi është bërë objektivi kryesor i merkatos së PSG-së që prej kohësh po kërkon zëvendësuesin e Edison Cavanit.

Interi mësohet se kërkon 70 milionë euro, shifër që parizienët me pronar Al Khelaifin nuk e kanë problem për ta paguar.

26-vjeçari po kalon një periudhë të keq me fanellën e Interit dhe prej kohësh po përflitet largimi i tij.