Kjo grua, do të hyj në histori të Francës për një arsye tepër të veçantë

Stephanie Frappart do ta shkruaj historinë në Ligue 1 të Francës këtë fundjavë.


Ajo do të bëhet gruaja e parë që referon një ndeshje (të meshkujve) në Ligue 1 të Francës, shkruan Reporteri.net

Federata Franceze e Futbollit ka njoftuar se ndeshja në Ligue 1 të dielën mes Amiens dhe Strasbourg do të drejtohet nga Stephanie Frappart.

Kujtojmë që më parë, gjermanja Bibiana Steinhaus, u bë gjyqtarja e parë femër që mori përgjegjësinë për një ndeshje në ligat kryesore të Evropës, kur ajo referoi ndeshjen e Bundesligës midis Hertha Berlin dhe Ëerder Bremen në shtator 2017./Reporteri.net/