×
 • Sport
 • Sport

  Pepe thyen rekord në Evropian

  Reporteri
  18 Qershor 2024 | 21:26

  Mbrojtësi Pepe ka thyer një rekord në Kampionatin Evropian me paraqitjen e tij kundër Republikës Çeke, shkruan Reporteri.net.

  Ai bëhet lojtari më i moshuar në histori që paraqitet në ndonjë kampionat evropian.

  Pepe ka thyer këtë rekord me 41 vjet e 113 ditë.

  Pepe ka luajtur për ekipe të njohura si Porto dhe Real Madrid.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!