×
 • Sport
 • Sport / EURO 2024

  Portugalia fiton kundër Çekisë

  Reporteri
  18 Qershor 2024 | 23:01

  Portugalia e fitoi ndeshjen ndaj Çekisë me rezultatin 2:1. Kjo ndeshje e zhvilluar të martën mbrëma i takoi Grupit F të “Euro 2024”.

  Portugezët dominuan në fushë, por golin e fitores e shënuan vetëm në minutën e 92-të.

  Fitoren ia siguroi, Francisco Conceicao. Lukas Provod i ka dhënë epërsinë Çekisë ndaj Portugalisë. Provodi shënoi gol të bukur në minutën e 62-të.

  Portugalia barazoi rezultatin në 1:1 me autogolin e minutës së 69-të nga mbrojtësi çek, Robin Hranac. Dhe, golin e fitores e shënoi Conceicao, pak pasi iu anulua goli i shënuar nga Diogo Jota. Jota shënoi me kokë pas topit të kthyer nga shtylla të cilën e qëlloi Ronaldo. Por Ronaldo ishte më i avancuar kur gjuajti drejtë portës së çekëve. Portugalia ndeshjen e dytë e ka ndaj Turqisë më 22 qershor, kurse Çekia kundër Gjeorgjisë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!