×
 • Sport
 • EURO 2024

  UEFA e publikon golin e Nedim Bajramit, më të shpejtin në histori

  Reporteri
  16 Qershor 2024 | 15:11

  Goli i futbollistit të kombëtarës shqiptare Nedim Bajrami, është më i shpejti në histori të kampionateve evropiane deri më tani.

  Bajrami, golin e realizuar kundër Italisë pas vetëm 23 sekondash lojë.

  Kështu, ai arriti që ta thyente rekordin që mbahej prej 20 vjetësh nga Dmitry Kirichenko, i cili në vitin 2004, kishte realizuar kundër Greqisë pas 65 sekondash.

  Golin e futbollistit nga Tetova, e ka publikuar edhe faqja zyrtare e UEFA-s.

  “Goli më i shpejti në historinë e EUROS”, shkruan në postim duke e shoqëruar edhe me simbolin e duartrokitjes dhe flamurin e Shqipërisë.

  Në ndeshjen e parë skuadra e Sylvinhos nuk arriti të nxjerrë një rezultat pozitiv pasi u mposht me rezultat 2:1.

  Shqipëria ndeshjen e radhës do ta zhvillojë kundër Kroacisë, më 19 qershor.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!