Aksident tragjik në Itali, humb jetën 19-vjeçari shqiptar

Një 19-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Itali.


Si pasojë e përplasjes së një furgoni me një skuter humbi vdiq Ledio Cerriku me origjinë shqiptare dhe banues në qytetin e Romagna.

Aksidenti fatal ndodhi rreth orës 09:30, kur i riu shqiptar që po udhëtonte me skuter u përplas me një furgon të drejtuar nga një 37-vjeçar në kryqëzimin Via Bramante dhe Via Raffaello.

Cerriku pësoi goditje në kokë. Pavarësisht se kishte vendosur skafandrin 19-vjeçari humbi jetën në vendngjarje.

Ndërsa skuteri i tij përfundoi nën rrotat e përparme të furgonit.