Arrestohet turku i dyshuar për sulmin në Holandë

37 vjeçari turk i dyshuar për incidentin e sotëm me armë zjarri në një tramvaj në Holandë, është arrestuar.


Gökmen Tanis u kap nga policia derisa autoritetet konfirmuan vdekjen e tre personave.

BBC raportoi se turku ka qenë më parë i arrestuar disa vjet më parë ‘për lidhje të dyshimta’ me Shtetin Islamik, por se ishte liruar për mungesë provash.

Kujtojm se tre persona kanë mbetur të vrarë dhe nëntë të tjer jan plagosur nga ky sulm terrorist. /Reporteri.net/.