Bie bora e parë: Pamje mahnitëse

Mëngjesi i sotëm i ka gëzuar banorët e disa rajoneve malore në Bosnjën lindore dhe Kroaci të cilët janë zgjuar dhe kanë parë reshjet e para të dëborës për këtë sezon.


Reshjet e bores kishin filluar gjatë natës së kaluar për të vazhduar deri në mëngjes.

Edhe pse reshjet ishin simbolike, megjithatë ato mjaftuan për të krijuar panorama mjaft të bukura dimërore të cilat na mbushin plot me nostalgji dhe na bëjnë të presim me padurim reshjet e bores.

Prava idila sa Sljemena ?️ ☃️Video: Diana Dujmović

Publiée par HR Vrijeme sur Jeudi 31 octobre 2019