Coronavirus me shpejtësi po përhapet në Serbi

Rritje e konsiderueshme e të infektuarve me koronavirus në Serbi.


Ministria e Shëndetësisë në Serbi ka bërë të ditur se është shënuar rritje në numrin e të infektuarve me koronavirus.

Aktualisht në Serbi me koronavirus janë infektuar 31 persona, raportojnë mediat serbe.

Deri në ora 8 të mëngjesit të sotëm në Institutin Torlak janë testuar gjithsejtë 214 persona që janë konsideruar të dyshimtë me simptomat e koronavirusit.

Nga raportimi i fundit deri sot në ora 8 të mëngjesit janë testuar 29 persona prej të cilëve 7 kanë dalë pozitiv dhe 22 negativ./Reporteri/