Dalin pamjet: Bie në duar të policisë një nga mafiozët më të rrezikshëm në Mal të Zi

Udhëheqësi i klanit kriminal Kavac, Slobodan Kalanelan, u arrestua mbrëmë nën dyshimin për organizimin e një grupi kriminal që kreu dhe planifikoi disa krime të rënda, për të cilat ai mund të përballet me 40 vjet burg.


Sipas Vijesit të Malit të Zi, bashkë me Kalanelan janë arrestuar edhe të paktën katër persona të tjerë.

Sipas raportimeve  ai dhe tre anëtarë të dyshuar të grupit u arrestuan në Kotor dhe një në Pljevlja, transmeton Reporteri.net.

Ndërkohë janë publikuar edhe pamjet nga momenti i arrestimit.