Dorëzohet Trump, kryen testin për koronavirus

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ka kryer testin për koronavirus dhe po pret rezultatet, shkruajnë mediat e huaja, transmeton Reporteri.net.


Trump e ka bërë testin pas disa refuzimeve pavarësisht se kohëve të fundit kishte pasur kontakte me disa persona që kanë rezultuar pozitiv.

Ndryshe, dje presidenti amerikan Trump njoftoi se po e shpall pandeminë e koronavirusit një emergjencë kombëtare, ndërkohë që zyrtarët nxitojnë të frenojnë përhapjen e virusit.