Fillon operacioni, Izraeli tenton të hyjë në Gaza me forca tokësore

Pas sulmeve të shumta ajërore, shteti i Izraelit tash ka filluar me një tjetër operacion kundër Hamasit.


Siç raporton “TRT”, Izraeli tash ka filluar operacionin ku do të tentoj të hyjë në Gaza me forca tokësore.

Trupat tokësore dhe tenkat kanë filluar sulmin ndaj Hamasit në Gaza.

Pak më parë, Forcat Mbrojtëse të Izraelit akuzuan Hamasin se raketet që po i drejton ka Izraeli po i hedh në Gaza