Italia regjistron 22865 raste me coronavirus dhe 339 vdekje

Gjatë 24 orëve në Itali janë konfirmuar 22,865 raste të reja me coronavirus nga 339,635 testime të kryera në të gjithë vendin.


Sipas të dhënave nga autoritetet shëndetësore, bëhet me dije gjithashtu se në 24 orët e fundit janë regjistruar 339 vdekje duke e çuar në 98,974 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Në njësitë e kujdesit intensiv janë shtuar 64 pacientë, ndërsa 394 njerëz u shtruan në spitalet Covid gjatë orëve të fundit.