Ivica Daçiq nxehet gjatë këndimit, thyen pjata

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq gjithmonë kujdeset që të jetë në qendër të vëmendjes!


Këtë herë, ministri serb qëndroi në Paralia të Greqisë, ku po hapej një zyrë e Serbisë.

Në një mbrëmje gala me këtë rast ku po merrnin pjesë rreth 1.200 biznesmenë, Daçiq këndoi këngën e famshme greke “Mi mou thimonis matia mou” për miqtë e tij grekë (“Mos u zemëro me mua syri im”), transmeton Reporteri.net.

Në përfundim, kryediplomati serb ka thyer edhe një pjatë, për të nderuar kësisoj traditën e vjetër greke.

Kujtojmë që Daçiq ka kënduar më herët gjatë drekave dhe darkave me kryeministrin Edi Rama dhe Rexhep Tajip Erdogan. /Reporteri,net