Serbia “digjet”, Vuçiq luan shah

Një fotografi nga Presidenca e Serbisë në të cilën presidenti serb Aleksandar Vuçiq dhe Ministri i Mbrojtjes, Nebojsha Stefanoviq shihen duke luajtur shah ka ngjallur reagime të shumta mes përdoruesve të rrjetit social Twitter.


“Në Presidencë për një pushim të shkurtër para aktiviteteve të pasdites. Serbia me guxim dhe ndershmëri gjithmonë triumfon mbi sulmuesit”, qëndron mbishkrimi mbi fotografi, transmeton Reporteri.net

Përndryshe, para ndërtesës së Presidencës serbe me ftesë të liderit të partisë “Dveri”, Boshko Bradoviq, janë mbledhur një numër i madh i protestuesve, ndërkohë që Vuçiq ndodhej në konferencë të jashtëzakonshme për media.

Ata thyen barrierat të cilat policia i kishte vendosur para ndërtesës dhe erdhën deri te dyert hyrëse ku ndodhej kordoni i policisë.

Ndryshe protestuesit të cilët po kërkojnë dorëheqjen e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, mbërmë uzurpuan edhe ndërtesën e telvizionit shtetëror serb RTS, duke kërkuar që të paraqiten në një nga edicionet  e lajmeve të këtij televizioni. /Reporteri.net