Sulm i armatosur në Virginia, 11 persona vriten në një ndërtesë komunale

S’paku 11 të vdekur dhe disa të lënduar nga një njeri i armatosur kanë mbetur sot pas një sulmi me armë në ndërtesën komunale në Virginia Beach, ka raportuar të premten në mbrëmje (sipas kohës amerikane), zëdhënësi i policisë James Cervera.


Mësohet se sulmuesi ishte punëtor për disa vite në ndërtesën komunale.

Sulmuesi është vrarë, ka thënë Cervera. Megjithatë ende nuk është e qartë se a është sulmuesi në mesin e 11 të vdekurve.

Ndërkaq, gjashtë persona janë hospitalizuar pas këtij sulmi që ka ndodhur në ndërtesën komunale të qytetit të Virginia.