Sulmi me armë në Toronto, vdes një person dhe katër të tjerë plagosën

Një person ka vdekur dhe katër të tjerë kanë mbetur të plagusour pas një sulmi me armë që ndodhi mbrëmë në Toronto.


Persona e plagosur janë dërguar për tretman mjekësor në një spital në afërsi të Torontos.

Ende nuk dihet identiteti i personave të dyshuarve për sulmin, derisa Byroja Kombëtare e Hetimit ka marrë përsipër hetimin.

Ata kanë kërkuar nga qytetarët që kush do që ka ndonjë informacion lidhur me rastin të paraqitet në polici.