Tenda shembet gjatë ceremonisë fetare, 14 të vdekur

Të paktën 14 persona kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë u plagosën nga një incident tragjik që ndodhi gjatë një ceremonie fetare në Rajastan në Indinë veriore.


Ngjarja ndodhi kur një tendë u shemb, ndërsa brenda saj ndodhej një turmë prej të paktën 1 mijë persona, që ishin mbledhur për një festë hindusite.

Kur struktura u rrëzua, të gjithë u përpoqën të shpëtonin, por disa nga turma u vranë, të tjerë u plagosën rëndë.