Trump e shpërndau këtë video- Marinsi tregon trimëri të jashtëzakonshme në aksionin anti-drogë

Presidenti i ShBA’së, Donald Trump, ka shpërndarë një video duke lavdëruar trimërinë e një marinsi i cili kërceu në një nëndetëse që ishte në lëvizje. Nëndetësja u ndal ka forcat bregdetare amerikane në oqeanin Paqësor dhe po mbante përmbi 7 mijë kilogram kokainë.


Forcat bregdetare kishin informacione të sigurta se nëndetësja u takonte karteleve të drogës dhe arriti të reagojë menjëherë.

“A e besoni këtë trimëri? Ndalimi fenomenal i drogës. Shikojeni”, shkroi Trump në llogarinë e tij në Twitter.

Aksione të mëdha anti-drogë ishin marrë gjatë ditës së djeshme nga forcat e sigurisë në ShBA. Zëvendës presidenti Mike Pence ka thënë se diku 39 mijë kilogram dhe 933 kilogram mariuanë ishin kapur gjithsej gjatë këtyre aksioneve.