Zjarr në parkingun nëntokësor, evakuohen 300 persona

Të paktën 300 persona u evakuan pasi një zjarri i madh shpërtheu në një parking nëntokësor. Ngjarja ka ndodhur të dielën në Moskë.


Ndërsa raportohet se disa makina u dëmtuan nga flakët në ndërtesën 20 – katëshe.

Disa persona kërkuan ndihmë pas incidentit, ndërsa zjarri shkaktoi edhe bllokimi të rrugës për disa orë.

Policia dhe zjarrfikësja shkuan në vendin e ngjarjes, ndërsa nuk dihen ende shkaqet e zjarrit.