Hoti zhvillon bisedë telefonike me Kurz, flasin për rimëkëmbjen ekonomike

Kryeministri Avdullah Hoti, sot ka zhvilluar një telefonatë me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz.


Ai përmes një postimi në Facebook ka treguar se temë e kësaj bisede ishte rimëkëmbja ekonomike, derisa ka shtuar se Austria do të vazhdojë ta mbështes Kosovës në rrugëtimit drejt integrimit në BE, shkruan Reporteri.net.

Postimi i tij:

Sapo zhvillova një telefonatë shumë produktive me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz! Biseduam për shumë çështje rreth rimëkëmbjes ekonomike e integrimeve në Bashkimin Evropian, që kanë një rëndësi të madhe për kosovarët dhe popujt e tjerë në Ballkanin Perëndimor.

Megjithë sfidat e vazhdueshme me COVID-19, ne do të vazhdojmë me thellim të bashkëpunimit në mes të dy vendeve, ndërsa Austria do të vazhdojë të na mbështesë në rrugën tonë drejt integrimit në BE

Sapo zhvillova një telefonatë shumë produktive me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz! Biseduam për shumë çështje…

Publiée par Avdullah Hoti sur Jeudi 2 juillet 2020