×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Çfarë u kërkua më shumë në Google në 2023?

  Reporteri
  01 Janar 2024 | 23:12

  2023 ishte viti i filmave të mëdhenj, mirëpo dhe i humbjeve po aq të mëdha në botën e artit. Dhe pikërisht këto kanë marrë një vëmendje shumë të gjerë duke qenë ndër kërkimet më të shpeshta në motorët e kërkimit në Google për dymbëdhjetë muajt e fundit.

  Filmat më të kërkuar ishin “Barbie” dhe “Openheimer” (madje kishte meme që i kombinonin, pasi u shfaqën në të njëjtën kohë). Ndërsa ndër personazhet publike ishte Shakira, në janar për këngën që shkroi për ndarjen nga Pique dhe në gjysmën e dytë të vitit për evazion fiskal për të cilin u akuzua në Spanjë.

  Një nga vdekjet që shqetësoi më shumë komunitetin ishte sigurisht, ajo e Matthew Perry. Megjithatë, ka pasur të tjerë të famshëm, emrat e të cilëve janë kërkuar vazhdimisht edhe pas vdekjes së tyre, si Tina Turner apo Sinead O’Connor.

  Në botën e sportit, ishte futbollisti francez Kylian Mbappe dhe britaniku Harry Kane me kalimin e tij të shumëpërfolur te Bayern Munich verën e kaluar.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!