×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Elon Musk shfaq robotin që ecën si njeri

  Reporteri
  05 Shkurt 2024 | 10:41

  Shefi i rrjetit social X, Elon Musk, ka habitur publikun kur në zyrat e kompanisë dërgoi një robot gati dy metra të gjatë.

  Ai ka publikuar një video të robotit “që bënte një xhiro”, derisa ka marrë komente të shumta nga ndjekësit që shpreheshin se janë të interesuar që ta kenë.

  Optimusi është robot i prodhuar nga kompania e Muskut dhe ishte lansuar në 2021-n, por kurrë s’është hedhur në treg.

  Ai besohet se do të ndihmojë në kryerjen e disa procedurave.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!