×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Mbretëresha Elizabetë thyen akullin, publikon foton e parë në Istagram dhe Twitter

  Reporteri
  10 Mars 2019 | 14:40

  Mbretëresha Elizabeth II publikoi të enjten fotot e saj të para në rrjetin social Instagram për të uruar hapjen e një ekspozite të re në Muzeun Britanik të Shkencave, transmeton Reporteri.


  Në llogarinë e familjes mbretërore, ajo publikoi dy imazhe të letrave të Charles Babydz, të cilin gjyshi i saj, Princi Albert, në 1842, e njohi si “pionerin e parë të kompjuterave në botë”.

  Mbretëresha ka publikuar këtë postim në llogarinë zyrtare të familjes mbretërore, e cila ka 4.6 milionë ndjekës.

  Mbreti George V hapi zyrtarisht Muzeun e Shkencës në vitin 1928 dhe Mbretëresha Elizabeta e vizitoi për herë të parë një dekadë më vonë.
  Ajo gjithashtu bëri tweetin e saj të parë ndonjëherë nga muzeu për të festuar hapjen e galerisë së saj informative në vitin 2014.
  Të hënën, familja mbretërore publikoi udhëzime për mediat sociale duke u kërkuar ndjekësve të tregojnë “dashamirësi, mirësi dhe respekt për të gjithë anëtarët e tjerë të komunitetit”. /Reporteri.net

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!