×
 • Extra
 • Tech&Auto

  Volkswagen lanson veturën e parë elektrike, një shembull

  Reporteri
  15 Prill 2019 | 16:52

  Volkswagen mund të jenë duke lansuar një veturë elektrike, si pjesë e ngritjes së emrit të kompanisë.


  VW ka zbuluar makina të reja elektrike si pjesë e projektit I.D. gjatë viteve të fundit, duke lëvizur drejt elektrifikimit.

  Prodhuesi i makinave dëshiron të jetë një lider global në tregun e makinave elektrike dhe ka planifikuar një gamë të plotë të automjeteve për të arritur këtë, transmeton lajmi.net.

  Në Shanghai Motor Show prodhuesi i makinave zbuloi I.D Roomzz, i cili është një makinë elektrike e frymëzuar nga Touareg.

  Makina mund të specifikohet deri në tri radhë ulësesh dhe shtatë vende në total.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!