26-vjeçarja që u gjet në Drenas dyshohet se është dhunuar

E.F. nga Skenderaj që ishte zhdukur nga data 19 tetor dyshohet se është dhunuar.


Rastin policia e ka hapur si “dhunim”, përderisa nuk raportohet për ndonjë të arrestuar.

“DHUNIM /Gllogoc Me datën 25.10.2020 rreth orës 10:40 është gjetur viktima femër kosovare e cila ishte raportuar si e zhdukur. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori, nuk raportohet për të arrestuar”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së, transmeton Gazeta Express.

E.F. është gjetur dje në gjendje jo edhe të mirë shëndetësore në fshatin Çikatovë e Vjetër të Drenasit.

Mjekja kujdestare në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Dafina Basholli, ka treguar për Gazetën Express se në fillim E.F. ka qenë më konfuze, ndërsa më pas ka filluar komunikimin me personelin shëndetësor.

“Ka ardhë me vetëdije, konfuze dhe nuk komunikonte. Ishte me hipotermi, pas marrjes së terapisë dhe ngrohjes së pacientes, temperatura trupore ka fillu me u rritë dhe pulsi është rritur dhe përmirësuar… Tani ka fillu pak nga pak me komuniku me personelin… Sipas informacioneve, ka qëndruar në fushë me ditë të tëra në ambient të hapur. Për fat të mirë s’ka marrë ngrica”, tha Basholli.