62 rastet e reja me Coronavirus vijnë nga këto komuna

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me koronavirus në 24 orët e fundit në vend,


Nga dje, në Kosovë janë shënuar 62 raste të reja, janë shëruar 85 persona, ndërkaq si pasojë e koronavirusit ka vdekur një person.

Komuna me më së shumti raste pozitive në 24 orët e fundit është Prishtina.

Në kryeqytet janë konfirmuar 17 raste të reja, në Prizren, 14, Gjilan e Pejë nga 8, duke pasuar me komunat tjera me më pak raste.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 17 raste, komuna Prizren 14 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Pejë 8 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Suharekë 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Fushë Kosovë, Junik dhe Malishevë”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.

85 TË SHËRUAR DHE 62 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Mercredi 23 septembre 2020