Abelard Tahiri tregon nëse u ftua nga Specialja

Në medie sot u raportua se ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri është ftuar nga Gjykata Speciale.


Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, u raportua se është ftuar nga Gjykata Speciale, madje sipas raportimit në medie ai do të udhëtoj në fund të këtij muaji për në Hagë.

Tahiri për lajmi.net as nuk e ka pohuar e as nuk e ka mohuar këtë.

Ai ka thënë se momentalisht nuk mund të flas asgjë rreth kësaj çështje.

“Nuk mund të flas një herë asgjë për këtë punë”, ka thënë shkurt Tahiri.

Kujtojmë se dje Specialja i bëri ftesë edhe ish deputetit të PDK-së, Fadil Beka dhe dy ish-pjestarëve të UÇK-së.