Aksident me motoçikletë në Fushë Kosovë, Policia jep detaje

Një aksident trafiku mes një motoçiklete dhe një veture ka ndodhur rreth orës 10:00 në rrugën Fushë Kosovë-Prishtinë.


Si pasojë e këtij aksidenti ka pësuar lëndime trupore vozitësi i motoçikletës, ka konfirmuar për Reporterin zëdhënësja e Policisë së Kosovë për rajonin e Prishtinë, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 10:00, në rrugën Fushë Kosovë -Prishtinë, ka ndodhur një aksident rrugor në mes të një motoçiklete dhe një automjeti. Si pasoj e aksidentit lëndime trupore ka pësuar motoçiklisti. Me rastin po merret njësiti i trafikut.”, tha Flora Ahmeti.