Ambasadori amerikan u thotë në takim Listës Serbe se duhet të mbeten në institucionet e Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka njoftuar se është takuar me drejtuesit e Listës Serbe.


Në foto që vet ambasadori ka shpërndarë, shihet se është takim me kryetarin Goran Rakiq dhe Igor Simiqin.

“Takova drejtuesit e Listës Serbe sot. Diskutuam interesat dhe shqetësimet e komunitetit serb të Kosovës – përfaqësuesit e tyre të zgjedhur duhet të mbeten në institucionet e Kosovës për të punuar në emër të komunitetit të tyre”, ka shkruar Kosnett.