×
 • Lajme
 • Lajme

  Arratiset një i burgosur nga Qendra Korrektuese e Smrekonicës

  Reporteri
  24 Nëntor 2022 | 22:08

  Një i burgosur është arratisur nga Qendra Korrektuese e Smrekonicës, njofton Shërbimi Korrektues i Kosovës.

  I burgosuri, B.R., u arratis të enjten rreth orës 19:00, përcjell Gazeta Online Reporteri.net.

  I njëjti ishtë i dënuar me tre muaj e dhjetë ditë për vjedhje.

  “Për largimin e tij është përgatitur letër rreshtimi dhe është njoftuar edhe policia. Qendra Korrektuese Smrekonicë është institucion i tipit të hapur, në të mbahen personat me denime të shkurta dhe personat të cilët janë në përfundim të dënimit”, thuhet në njoftim.

  Njoftimi i plotë:

  Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinionin publik se sot rreth ores 19:00, i dënuari B. R është larguar nga Qendra Korrektuese Smrekonicës.

  B. R po mbante dënimin në Qendrën Korrektuese Smrekonicë, ishte i dënuar me tre muaj + 10 ditë për veprën penale, vjedhje.

  Për largimin e tij është përgatitur letër rreshtimi dhe është njoftuar edhe policia.

  Qendra Korrektuese Smrekonicë është institucion i tipit të hapur, në të mbahen personat me denime të shkurta dhe personat të cilët janë në përfundim të dënimit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!