Avokati i Isa Mustafës konfirmon se nesër nuk do të ketë takim me Albin Kurtin

Prononcimet e Glauk Konjufces dolën të jenë problematike për LDK-në, me ç’rastë kjo rezultoi me anulim të takimit që ish dashtë të mbahet nesër, ndërmjet Isa Mustafës dhe Albin Kurtit.


Konfirmimin për anulimin e takimit e ka dhënë Besnik Berisha, i cili tha se Isa Mustafa nuk do të takohet me Albin Kurtin ditën e nesërme, përcjellë Reporteri.net.

Siç duket nga deklarimi i avokatit të Isa Mustafës, ky takim nuk do të mbahet për shkak të prononcimeve të Konjufcës sot në T7 në emisionin Pressing.

Ndryshe, Konjufca ka deklaruar sot se VV-ja nuk e jep postin e presidentit dhe ka kritikuar LDK-në se po sillet si parti e barabartë.

/Reporteri.net/