×
 • Lajme
 • Lajme

  Babai i Naim Murselit dyshon se ai ka pasur “presion për ta eliminuar Liridonën”

  Reporteri
  05 Dhjetor 2023 | 22:48

  Shaban Murseli, babai i Naim Murselit i cili tashmë gjendet në burg për përfshirjen e tij në vrasjen e Liridona Ademajt, ka folur sërish lidhur me këtë ndodhi, që tronditi gjithë opinionin.

  Babai i Naim Murselit dyshon se “ai ka pasur një presion për ta eliminuar Liridonën”.

  “Unë mendoj…e ka pasë ky një presion por prej kujt nuk e di. Mund të jetë sekret… që është dashtë me eliminu”, është shpreh Murseli për Opinion.

  Murseli ka thënë gjithashtu se gruaja e tij, është e traumatizuar pas asaj që ka ndodhur.

  “Gruaja ka qenë më e lidhur se unë me Liridonën. Vazhdimisht flisnin në telefon”, tha ai.

  Murseli gjatë kësaj bisede po ashtu ka thënë se ditën kur është rivarrosur në fshatin Rracaj, Liridona Ademaj, ky i ka bërë thirrje familjes së saj që të marrë pjesë në ceremoni, porse ka marrë përgjigje negative.

  Vrasja e Liridonës tronditi vendin, sepse bashkëshorti i saj, Naim Murseli, u arrestua si i dyshuar për organizimin e vrasjes së saj.

  Fillimisht, u raportua se Liridona u vra gjatë një grabitjeje, por prokuroria dyshon se bashkëshorti i saj, Naimi, e organizoi vrasjen, siguroi armën për dorasin dhe premtoi 30 mijë euro shpërblim.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!