Banesa në “Lagjen e Spitalit” përfshihet nga zjarri, lëndohet një person

Një banesë në Lagjen e Spitalit në Prishtinë është përfshirë nga zjarri.


Si pasojë e zjarrit, një person ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor

Rastin për Reporteri.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Sot me datën 10.05.2020 rreth orës 17:05 kemi pranuar informatën se një Lagjen e Spitalit në Prishtinë një banesë është duke u djegur. Njësitë policore menjëherë iu kanë përgjigjur thirrjes dhe kanë dalë në vendin e ngjarjes. Sipas informatave të para, një person është lënduar dhe është dërguar për tretman mjekësor. Në vendngjarje janë njoftuar të dalin edhe njësitë tjera emergjernte dhe të zjarrfikësve”, ka thënë Hoxha.